Kırışıklık Tedavisi Nedir?

Yüzümüzde zamanla yaşlanma, deride kalınlaşma, çizgilerde belirginleşme ortaya çıkar. Oluşan belirginleşmeleri ortadan kaldırmak için kırışıklık tedavisi yaparız.

Yüz kaslarının ve derinin kişiye özel özellikleri ve güneşe maruz kalma, genetik faktörler , beslenme vs. gibi bir çok faktöre bağlı olarak çizgilerin oluşum yaşı kişiden kişiye değişir.

Fraksiyonel lazer uygulamaları oluşan kırışıkları yok etmede başarıyla kullanılmaktadır. Cilt altındaki kollagen doku yapımı bu sayede artırılır. Derinin çok üstünden ince bir tabaka belli oranlarda hasarlanarak kaldırılır, doku düzleşir, kollagen doku gerginleşir. Kollagen yapımı bu teknikle uyarılmaktadır. Yanı sıra, daha fazla su tutma özelliğine sahip genç hücre oluşumu da sağlanmış olur. Cilt daha pürüzsüz, kırışıksız, taze ve gergin görünür.

Günümüzde soyucu tedaviler yanında daha az yan etkili, günlük hayatı etkilemeyen, birkaç uygulama ile çok olumlu değişimler elde edilen uygulamalar geliştirildi. Non ablatif deri gençleştirme veya 3T ( Tone, tighten, texture) tedavileri olarak isimlendirilen bu tekniklerin esası şöyledir: Deri yüzeyini soymadan alt deride ısınma etkisi ile yaratılan küçük hasarlarla derinin tamir mekanizmaları harekete geçirilir. Bu sayede kollajen yenilenir, kırışıklıklar azalır, yüzeyi daha düzgün ve gergin, gözenekleri küçülmüş bir deri elde edilir.

3T tedavisi, yaşa ve derinin sorunlarına göre 4 haftalık aralarla 3-5 seans olarak uygulanır. Daha sonra 6-12 aylık aralarla tek seans halinde hatırlatma seansları uygulanır.