karbon-peelingKarbon peeling, düşük enerjili ve sık atış yapan ve çok süratli çalışan bir lazer olan Q Switched ND:Yag lazerleri ile yapılmaktadır. Dolayısı ile karbon peeling bir çeşit lazer ile yüz gençleştirme işlemidir.

Lazer ile Karbon Peeling Uygulaması Nasıl Yapılır?

Uygulama öncesi cilt karbon kremiyle boyanır. Lazer  ile karbon kremi le boyanmış bölgelere ışınlar gönderilir ve bir anlık yüksek bir ısı ortaya çıkar. Lazer cilt yüzeyinde karbon krem içerisinde yar alan atomize karbon partiküllerini yüksek bir hızla patlatır ve cilt yüzeyinde bulunan ölü doku anında buharlaşarak ciltten uzaklaşır Bu ısı artışı kişide acı hissi vermez fakat cilt altı dokuları ısıtarak kollojen doku artışına, dolayısıyla  cilt kırışıklıklarının ve sarkıklarının tedavisini gerçekleştirir. Böylece bozulmuş olan doku dinamikleri tekrar harekete geçer, ciltteki yaşlılık belirtileri düzelir,cilt toplanır ve yağlanma sorunları ortadan kalkar. Karbon peeling uygulamaları gözenek sıkılaştırma tedavisini de gerçekleştirir.

Karbon peeling, hiçbir yan etki olmaksızın, her mevsimde ve koyu ciltlerde yapılabilecek kadar emniyetli, hızlı, çabuk sonuç veren bir peeling etkisi gerçekleştirir. Yanık, yani kızarıklık ve kabuklanma oluşturmaz. Birçok peeling yönteminden farklı olarak Karbon Peeling yazın da rahatlıkla uygulanabilmektedir. Kısa ve konforlu uygulamadan sonra gündelik hayattan kopmayı gerektiren sorunlar yaşanmaz.

Erken sonuçlar; Hemen tedavi sonrasında görülebilen pürüzsüzlük, parlaklık, birçok lekenin kısa sürede açılması, porların hemen sıkılaşma cevabı gözlenebilir.

Daha sonra ise; lekelerin açılmaya devam etmesi, cildin sıkılaşmasının artması, kollajen üretimindeki artışa bağlı olarak ciltte sıkılaşma, toparlanma gibi etkiler görülebilecektir.

Yöntemin Uygulanma Süresi Nedir?

Düzenli olarak ortalama 1-2 hafta aralıklarla, 5 seans şeklinde yapılan kürler ile ciltteki yağ dengesinin sağlanması ve akne tedavisinde oldukça başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Hormonal etkilere bağlı lekelenme olarak bilinen melasmada ise biraz daha uzun olmak üzere, ortalama 10 seanslık uygulama kürü ile iyi sonuçlar alınabilmektedir. Halen bu uygulama tedavisinde pek çok güçlük yaşanan melasmada en etkin yöntemlerden biri olarak kullanılmaktadır.

Hangi Amaçlarla Kullanılır?

  • Cilt sıkılaştırma
  • Aktif sivilce tedavisi (Uygulama ile özellikle sivilce ve benzeri problemi olan ciltlerde yağ dengesini sağlayarak , sivilce sorunu ortadan kaldırır)
  • Gözenek sıkılaştırma
  • Eski sivilce izlerinin tedavisi
  • Orta yaş kırışıklıkların giderilmesi
  • Yağlı ciltlerin tedavisi- siyah noktaların giderilmesi amacıyla güvenle ve etkili bir şekilde kullanılmaktadır.