Dermaterapi Nedir?

 

Dermaterapi’ de, çok sayıda ve milimetrik büyüklükte iğneleri olan apareylerle açılan mikrokanallar deri tarafından sanki yara gibi algılanır ve deri kendi içinde bir tamir mekanizmasını başlatır. Bu mekanizmanın en önemli fonksiyonlarından biri deri içinde yine büyüme faktörlerinin salgılanması nedeni ile kollajen, elastin fibriller gibi yapıların sentezlenmesidir.

Ortamda gerçek anlamda bir yara olmaması nedeni ile üretilen tüm bu maddeler bize anti-aging etki sağlar. İnce çizgi ve kırışlıklıkların azaldığı, yanık ve sivilce izlerinin hafiflediğini görmek mümkün olur. Dermaroller etkisi ile dermal terapi yapan ürünlerin eşsiz etkilerini bir araya getiren Dermaterapi, İnce-derin çizgi ve kırışıkllıklarda, cilt çatlaklarında (stretch marks-strialar) göz altı morluklarında ve torbalarında, akne ve yanık skarlarında, lekede güven ve mükemmel etkinlik ile uygulanabilir.

Noktasal kanama olması beklenen etkidir. Açılan mikro kanallar yardımıyla cilt altı dokuda oluşan minimal travma iyileşme sürecini başlatır. Fibroblast aktive olur. Kollajen ve elastin sentezlenir. Ciltte gevşeklik ve ince kırışıklıklar, lekeler veya akne izleri varsa bunlar tedavinin her seansında azalma ile gider.

İşlem tamamlandıktan sonra mikro kanallar daha açıkken özel büyüme faktörleri, kök hücreler içeren serumlar problemin cinsine göre doktor tarafından cilt altına geçişi hızlandırmak ve tedavinin etkinliğini arttırmak için sürülmelidir. İşlemden sonra ciltte 1-2 gün süren kızarıklık oluşur. Bu dönemde güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır.

Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Problemin kaynağına, derecesine göre 6-8 seans uygulanabilir. Uygulama sıklığı vakaya ve yapılan işlemin derinliğine göre 1-2 hafta arasında değişir.

Antiaging amaçlı, leke tedavilerinde, sivilce izlerinde, geniş porlu cilt yapısının sıkılaştırılmasında, cilt çatlaklarında kullanılabilir. Kullanımı güvenlidir. Tedavi sonrası özel bakım gerektirmez ve kişi günlük hayatına devam edebilir.